Stajyer Reyiz Diyeceksiniz!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ben mi yok yok ben değil. Almadı kafakampüs stajyer olarak beni. Apple’ın baş mühendisi olacak adam aldı kodları şimdi kuracak bi start-up sonra bam bam. Olur mu olur.

Buradan sana sesleniyorum stajyer reis;
“O çaldığın kodu hemen yerine yaz lütfen…”

Birçok sızıntının yeni ismi Apple’ da çalışan veyahut sömürülen bir stajyer şeytana mı uydu dersiniz yoksa kafayı çalıştırmış kızan mı dersiniz bilemem ama yakında belki bir şeyler yapar :D.

Bu sızdırılan kod  iBoot kodudur.

Bu kod, bilgisayarlardaki BIOS gibi düşündüğümüz iBoot kodudur. İşletim sistemini kullanma ve adapte etmek için kullanıyor. Bu kodun sızması birçok hack işlerine kolaylık sağlayabilir. Hepiniz KafaKampüse cihazları hediye edin bence 😀

Ama Apple “Bu eski kod, sıkıntı yapmayın.” diyor. Ama tabi yukarıda da belirttiğim gibi neyin ne olacağını bilemeyiz. Sadece bu kadar bir kod parçası çalıp ne çalması canım ödünç almıştır, çalsa duramazsınız. Umarız ki -sanmıyorum ama- Apple için son hack olayıdır. Bir muhabbet var ona da değineyim.

Bu soruna dikkat çeken abiler -MobileWord portalı uzmanları- diyorlar ki;

Hindistan dili Telugu’daki జ్ఞా (‘işaret’) karakterini mesaj olarak cihazlara göndermenin iPhone’u kilitlemek için yeterli olduğunu tespit etti. Bu karakterlerin yer aldığı mesajı alan iOS Springboard doğrudan çöküyor. Ardından, karakterleri yüklemeye çalışan ancak başaramayan Mesajlar uygulaması da kullanılamaz hale geliyor.

Sorunun çözümü ise;

iMessage içeriklerine erişmenin tek yolunun bir arkadaşınızın size mesaj atması ve sorun yaratan karakterlerin yer aldığı mesajın silinmesi olarak gösteriliyor.

Apple, kullanıcıların şikayetleriyle ilgili henüz hiçbir açıklama yaptı mı?

Tabi ki hayır 😀

E yetişemiyor adamlar neye açıklama yapsak diye tabii.

Paylaş.

About Author

1996 yılında Kırklareli 'de doğdum. Lise döneminden itibaren yazılım geliştirme ile ilgileniyorum.2017 yılı Microsoft Öğrenci Partneriyim.PHP Laravel ile web, C# ile chatbot uygulamaları geliştiriyorum.Misface isimli her öğrenciye en az bir ücretsiz mentor desteği verdiğimiz startup'ta kurucu ortak ve back-end yazılım geliştirici olarak freelance destek veriyorum. Kendi Siteni Kendi Koru temel siber güvenlik kitabının yazarıyım.

Leave A Reply