Sosyal Ağları En İyi Kullanan 10 Üniversite

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sosyal ağlar, günümüzde en güçlü medya alanlarından birisi. Statü, bakış açısı, tercih ve önem gibi tüm faktörler sosyal ağlar sayesinde belirleniyor. Üniversiteler de sosyal ağların bu gücüne biraz geç de olsa farkına vardır ve buna göre çalışmalar yürütmeye başladı. Artık üniversite adayları; onlar gibi düşünebilen ve amaçlarını orada gerçekleştirebileceği okulları tercih etme eğilimindeler. İşte sosyal ağları en iyi kullanan 10 üniversite !

Üsküdar Üniversitesi

View this post on Instagram

"Aklında Ne Varsa Üsküdar'da!" dedik, iyi bir gelecek hayali kuran tüm adayları aramıza katılmaya davet ettik… Bu zorlu tercih maratonunda "Aklın yolu Üsküdar!" diyerek en doğru seçimi yapan ve üniversitemize yerleşen yeni öğrencilerimizi yürekten kutluyor, kayıt işlemleri için Merkez Yerleşkemize bekliyoruz… Bizzat gelemeyecek öğrencilerimiz, kayıt işlemlerini on-line olarak da yapabilecekler. Konforlu bir kayıt süreci geçirmeniz için tüm merak edilenler http://www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/154/basvuru-ve-kayit-kosullari linkinde, 2017-2018 Kayıt Kılavuzu ve Öğrenci El Kitabı'nda… Aramıza Hoş Geldin Yeni Üsküdarlı 🙂 #üsküdarüniversitesi #aklındanevarsa #tercihler #tercih #sonuçlar #ösym

A post shared by Üsküdar Üniversitesi (@uskudaruni) on

Üsküdar Üniversitesi, sosyal ağları kullanımında diğer üniversitelerden ayrılıyor. Sosyal ağları oldukça doğal, içten ve aktif biçimde kullanması ile lisans eğitimini bitirmiş kişiler için bile tercih yapma heyecanını tekrardan yaşatabiliyor. Takipçi sayısıda hızlı bir yükselişte.

Yeditepe Üniversitesi

Özellikle farklı sosyal ağlarda bulunmayı tercih eden Yeditepe Üniversitesi ise ask.fm üzerinden gelen soruları kısa süre içerisinde cevaplayarak üniversitelerin de farklı mecralarda yer alabileceğiniz göstermekte.

Akdeniz Üniversitesi

Gençlerin dikkatini oldukça fazla çekmeyi başaran üniversitelerden birisi olan Akdeniz Üniversitesi , eğlenceyi ve eğitimi bir arada sunarken aynı zamanda da sosyal ağlarda ki aktifliği ile öğrencilere dostça yaklaşım sergiliyor.

Kültür Üniversitesi

Gençlerin dilinden anlama ve zamana yetişme gerekliliğini fark eden diğer bir üniversite ise Kültür Üniversitesi. Özellikle Twitter paylaşımları ile Facebook’ta ki kurumsallığından çıkarak eğlenceli yönünü ortaya koymakta.

Marmara Üniversitesi

View this post on Instagram

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni 24.07.2017 tarihinde Başıbüyük Yerleşkesinde yapıldı. Törene; Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Şehirli, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şükrü Özdemir, İktisat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Şahamet Bülbül, İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Turhan Atalay, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediyesi Sağlık Danışmanı Harun Kopuz ve MÜMDER Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üke katıldı. Tören, açılış konuşmaları ile başladı. Fakültede dereceye giren öğrencilere plaketleri verildikten sonra diplomaların dağıtılması ile tören sona erdi. #marmaraüniversitesi #dişhekimliğifakültesi #mezuniyettöreni

A post shared by Marmara Üniversitesi (@marmara_univ) on

Sosyal ağları düzenli olarak fakat yaratıcı içeriklerden ziyade bilgi ve duyuru amaçlı olarak kullanan Marmara Üniversitesi ise bu listeye , görmüş olduğu talep sayesinde girdi. Bilgilendirme , önemli gelişmeler ve duyurulardan takipçilerini her zaman haberdar ediyor.

Bahçeşehir Üniversitesi

View this post on Instagram

Hafta sonu vadide büyük kapışma var! 🌪

A post shared by Bahcesehir University (@bahcesehiruniversity) on

Sınırsız gelecek için kapılarını gençler için açan Bahçeşehir Üniversitesi ise güzel hayallere sürükleyecek videolar ve paylaşımlar ile üniversite adayı olan öğrencilerin gönlünü kazanıyor.

Ege Üniversitesi

Sanat ve spor alanında ki başarıları ile ön planda olan Ege Üniversitesi , üniversite adayı olan öğrencileri heyecanlandıran paylaşımlar ile sosyal ağlarda yer almakta.

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Sosyal paylaşımlarını daha çok modern fakat seviyesini koruyarak yapan ve bilgilendirme amaçlı olsa da hatrı sayılır bir takipçi sayısına sahip olan Bilgi Üniversitesi , tercih döneminde doğrudan bilgi vermek adına çalışmalarda yürütmüştü.

Gazi Üniversitesi

Twitter’da 262 bin takipçiye sahip olan Gazi Üniversitesi , sosyal ağlarda en fazla takip edilen ve sevilen üniversiteler arasında.

Doğuş Üniversitesi

Duyuru , etkinlik ve duyuru gibi amaçlar ile sosyal ağları aktif olarak kullanan Doğuş Üniversitesi, Twitter , Instagram ve Facebook gibi mecraların önemini fark eden ve atağa geçen üniversiteler arasında.

Paylaş.

Leave A Reply