Oğlu ile İddiaya Giren Baba Hem İddiayı Hem de Üniversiteyi Kazandı!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kamil Özel, üniversite sınavlarına hazırlanan bir Fen Lisesi öğrencisiydi. Isparta’da bulunan evlerinde üniversitelerin taban puanlarına bakarken, “İlk iki bin kişi içerisine girmekte ne var?” diye düşündü. Ve bu şekilde 1 sene süren baba ve oğlun yarışı da başlamış oldu.

Kamil Özel, bu düşüncesini 52 yaşında ki emekli sınıf öğretmeni babası ile paylaştı. Ona “eğer ilk 2 bin kişi içerisine girersem bana araba alır mısın?” diye sordu. Bu şekilde de iddiaya girmeye kadar verdiler. Üniversite sınavına emekli baba da girecek ve eğer o ilk iki bine girerse oğlu ona araba alacaktır. Eğer Kamil Özel ilk iki bine girer ise babası Selahattin Özel ona araba alacaktı. Eğer ikisi de başaramazsa bu iddia geçersiz olarak sayılacaktı.

Tüm sene boyunca ikisi de çalıştı ve sınava girdiler. Sınav sonucunda emekli baba 1213. sıraya yerleşti ve ilk tercihi olan Gönen Meslek Yüksek Okulu Mimari Dekoratif Sanatlar bölümüne gitmeye hak kazandı.

Kamil Özel ise aslında bu iddia sayesinde motivasyonunu yüksek tutarak çalışmış ve sınavdan oldukça güzel bir başarı elde etmişti.

Şimdi ise emekli baba Selahattin Özel, oğlunun sözünü tutmasını ve iş hayatına başladığı zaman ona araba almasını istiyor.

Tıp fakültesini kazanan Kamil Özel’in velilere tavsiyesi ise;

“Çocuklarını motive etmek için onlara destek olabilirler, onlar ile sınava girebilirler. Mesela babam, benim ile birlikte sınava girerek beni oldukça çok motive etti”

Paylaş.

Leave A Reply