Motivasyon Kaynağı 5 Film Önerisi

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yaşamış olduğumuz bu hayat bize fırsatları altın tepsi içerisinde sunmaz. Genellikle bizden savaşmamızı , istediklerimiz ve hayallerimiz için çabalamamızı ister. Bazı zamanlarda ise bu mücadele etme gücünü kendinizde bulamayabilirsiniz .

İşte bu nedenle de , bizi içinde olduğumuz enkazdan çıkartacak , diğer insanların neler yaşamış olduğunu , insanların ne iken neleri başarmış olduğu filmleri sizler için derledim.

5 Adımda Kendinizi Yönetmeyi Öğrenmek isimli yazımda bahsetmiş olduğum motivasyon kaynağı olarak aşağıda bulunan filmlerden birisini seçebilirsiniz.

Steve Jobs – IMDB Puanı : 7.3

Dev teknoloji şirketlerinden olan Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un hayatını konu edinmiş olan filmde , yönetmen ise Oscar ödülüne sahip Danny Boyle. Film Steve Jobs’ın hırs dolu hayatını ve bilge yönünü ele alırken aynı zamanda da özel hayatından bazı kesitler taşımaktadır.

The Martian – IMDB Puanı : 8.0

Mars’ta ekibi tarafından ölmüş olduğu düşünüldüğü için terk edilen Mark Watney’in Mars’ta tek başına elinde bulunan imkanlar ile yaşama tutunmaya çalışmasını anlatmakta. 2015 seneli ABD yapımı filmin yönetmenliğini ise Ridleyy Scoot yapmıştır.

Freedom Writers – IMDB Puanı : 7.5

Erin Gruwell isiminde ki idealist bir öğretmenin , sorunlu gençler ile dolu sınıfıyla aynı frekansta iletişim kuramaz. Ancak ilk olarak müziği , sonrasında ise Getto’nun Edebiyatı olarak kabul edilmiş olan Anne Frank’ın Günlüğü ( The Dairy of Anne Frank) kitabını getirerek , öğrencilerin ufkunu açmayı başarmış olan idealist öğretmen , amacına ulaşmayı başarmıştır.

The Theory Of Everything – IMDB Puanı : 7.7

Ünlü bilim insanlarından birisi olan Stephen Hawking’in yaşantısını ele alan film Hawking’in yakalanmış olduğu hastalığa rağmen yaşamına ve bilime nasıl iki elle sarıldığını anlatıyor. Bilim ile ilgili diye düşünerek izlememezlik yapmayın , çıkarılacak birçok ders var.

The Social Network – IMDB Puanı : 7.8

Üç dalda Oscar ödülü almış olan The Social Network , Mark Zuckerberg’ın Facebook’u nasıl kurduğunu , fikrinin nasıl tohumlanmış olduğunu anlatıyor. 2010 senesi ABD yapımı filmin yönetmenliğini ise David Fincher üstlenmiştir.

instagram : @icanbodur

Paylaş.

Leave A Reply