Malta Adası’nda Dil Okumak

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Herkesin bildiği üzere kariyer planlaması yaparken yabancı dile önem vermek en önemli gereksinimlerden birisi.

Bir dili öğrenebilmek için ise o dili gerçekten yaşamak gerekmekte. Günlerini masa başında kelime ezberlemek ile geçirmek yerine insanların arasına karışarak o dili konuşmak her zaman etkili bir yöntemdir.

Hem uygun ücretli hem de eğlenerek nasıl İngilizce öğrenebilirsiniz ? İşte son senelerde popülerlik oranı oldukça artan Malta’da bulunan dil okulları ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Malta küçük bir ada olduğundan dolayı burada bir yandan yaz tatilinizi yaparken aynı zamanda da yabancı dil öğrenebilirsiniz.

Her ne kadar İngilizce resmi dil olsa da Malta’nın yerli halkı kendine ait bir dil konuşmakta.

Popeye, Villaga, Gozo, Comino ve Mdina gibi birçok güzel ve farklı gezip görebileceğiniz yer bulunmakta. Canınız pek sıkılmayacak gibi!

Eşi benzeri olmayan güzellikte ki denize ise hiçbir ücret ödemeden istediğiniz bir plajda girebilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi Türk öğrenci sayısı fazla fakat bu durum çok iyi değil . Zamanınızın çoğunu Türk arkadaşlarınız ile geçirmek yerine yabancı kişiler ile arkadaşlıklar kurarak hem dilinizi hemde kültürel birikiminizi geliştirmelisiniz. Olabildiğine kendi anadilinizi unutmalı, uzaklaşmanız gerekmektedir.

Oldukça farklı milletlerden insanları toplayan bu küçük ada size dil eğitimin yanında asla unutmak istemeyeceğiniz tecrübeler de kazandıracaktır , birden fazla kültürü bir arada tanıma şansını ele geçirmiş olacaksınız. Avrupa’dan, Amerika’dan, Asya’dan gelen öğrencilerin bir araya gelmiş olduğu bu adada sınırların nasıl kalkmış olduğuna şahitlik edeceksiniz.

Bir Malta haritasına sahip olarak kendinizi sokaklara bırakın , hem farklı macera yaşamış hem de yolunuzu bulabilmek adına yabancılar ile iletişim kurarak dilinizi geliştirmiş olacaksınız.

Hem eğlenmek adına hem de öğrenmek adına bu küçük adada birçok aktivite bulunmakta! Ve tüm bunların yanında asla hata yapmaktan korkmayın. Bırakın siz İngilizce’yi böyle konuşun anlamıyorsa onun suçu. 🙂

Paylaş.

Leave A Reply