KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı! – Kaçırmayın!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

KYK öğrenim kredisi ve burs başvuruları başladı. 16 Ekim’de başlayan KYK burs başvuru işlemleri 24 Ekim’de sona erecek. Maddi destek almayan öğrenciler burs ve kredi başvurularını e-devlet girişi yaparak tamamlayacak.

KYK burs başvuruları uzun süredir öğrencilerin en fazla araştırmış olduğu konular arasında yer almaktaydı. Üniversiteler eğitim ve öğretim senesine başlamış ancak KYK burs başvuru tarihi hakkında kesin bir açıklama yapılmamıştı. KYK burs ve kredi başvurusu E-devlet sistemi üzerinden bugünden itibaren yapılabilecek.

KYK Burs Başvuruları Başladı

2017 ve 2018 öğretim senesinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yapmaya hak kazanan öğrenciler ile hali hazırda bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, özel yetenek, linans, ek kontenjan, doktara ve yüksek lisans) öğrencilerinin burs ve kredi başvuruları 16 ve 24 Ekim tarihleri arasında e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Yurt dışında da öğrenim gören öğrencileri de burs ve kredi başvurusunda bulanabiliyor.

KYK’nın burs ve kredi uygulamasından yararlanmak isteyen kişilerin 24 Ekim Salı günü saat 23:59’a kadar başvurularını tamamlaması gerekmektedir. Başvurusunda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de 24 Ekim Salı günü 23.59’a kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan etmiş olduğu sosyal, ekonomik ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler, KYK tarafından kamu kurumları aracılığı ile teyit edilebilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilebilecek. Durumu mevzuata uygun olan tüm öğrenciler ise öğrenim kredisi alabilecek.

KYK Burs ücretleri ise bu sene lisans öğrencilerine kredi ve burs 470 TL olarak ödenecek.

Paylaş.

Leave A Reply