Haftalık Seri #1 l Kafa Açıcı Filmler

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yeni bir seri olarak başlatmış olduğum haftalık film serilerinde, keyifle izleyeceğinizi düşündüğüm, alışılmışın dışında farklı film listesi paylaşacağım. Haftanın her günü için hazırladığımız bu film listesinde ki filmler biraz kafa açıcı.

Göz At : Motivasyon Kaynağı 5 Film Önerisi

Zindan Adası

Scorsese’nin olgunluk döneminin en güzel yapımlarından  birisi olan Zindan Adası filminde, yönetmenin bir çok filmi gibi yine bir başyapıt tarzında. Zindan Adası’nda , Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polisin, Rachel Solando isimli bir akıl hastalarının tedavi görmüş olduğu Shutter Adası adlı bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan ortaya çıkan gizli olaylar anlatılmakta.

The Man From Eart

The Man From Eart’da 14000 senedir yaşamış olduğunu iddia eden bir tarih profesörünün iddiasını birkaç akademisyen çürütmeye çalışıyor. Tek bir ortam içerisinde geçiyor olsa bile zekice yazıldığından dolayı asla sıkmıyor.

A Beautiful Mind

Gerçek bir olaydan alıntılanmış olan filmde John Nash isimli matematik profesörünün hayatını ve nobel ödülünü almasını konu edinmiş. Kesinlikle izlemelisiniz.

Oldboy

Güney Kore sinemasının oldukça kafa açıcı filmlerinden bir tanesi. İntikamı, kin tutmayı konu edinmiş bu kadar güzel bir filmi bulmanız biraz zor olabilir. 15 senedir tek bir odaya kapatılan adamın serbest kaldıktan sonraki intikam yeminini gerçekleştirmesi diyebiliriz aslında.

Blindness

Kitaptan beyaz perdeye aktarılmış olan film , insanların kör olmasına neden olan epidemik bir virüsün insanlık için etkilerini, değişen önceliklerini konu edinmiş. Bütün bir insanlık kör olsa ne olurdu sorusunun cevabını bu filmde alabilirsiniz.

Children Of Men

Gelecek zamanda geçen film , insanların artık doğuramadığı bir dünya. Öyle ki en genç insan bile 18 yaşındadır. Liseli öğrencilerden yoksun bir dünya fikri cazip olsa bile insanlığın devamı için verilen mücadeleye film boyunca tanık olabilirsiniz. Bu dünyada ki gelecek tasviri kadar kafa açıcı olanı başka bir filmde bulmanız imkansız.

Evrim – Transcendence

Son dönemlerde herkesin dilinden düşüremediği bir konu var; yapay zeka. Bilişim teknolojisinin her geçen gün biraz daha ilerlemesi ile gerek bilim dünyasında gerekse beyaz perde de bu konuda birçok senaryo ortaya çıktı. Transcendence ise ünlü bilim insanı olan Dr. Will Caster’ın insan beynini ve zekasını bilgisayara aktarabilmek uğraşını konu edinmiş.

Paylaş.

Leave A Reply