Girişimcilik Vakfı’nın Google Türkiye Desteği ile Düzenlediği Android Akademi Başvuruları Başladı

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Girişimcilik Vakfı ile Google Türkiye, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar programlama, yazılım mühendisliği bölümlerinde olan ya da teknoloji konusunda kendine güvenen girişimci ruha sahip öğrenciler için Android Akademi çalışmalara başladı.

Android Akademi ile android programlama dilini kullanarak üç ana alanda yaşanan toplumsal sorunlara teknolojik çözümler üreten uygulamaların geliştirilmesini hedefliyor.  Google Türkiye ve Girişimcilik Vakfı günlük hayatımızın her anında karşımıza çıkan bu sorunlara odaklanarak dijital dönüşüme ayak uydurmak istiyor.

Android Akademi’ye katılmayı isteyen kişiler, üniversitelerin genel olarak bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan ya da yazılım geliştirmeye ilgisi olmalı. Kullanıcı deneyimine ve mobil uygulama geliştirme konusunda ilgili olan kişiler katılabiliyor. Katılımcılar Android Akademi’ye üç ve dört kişilik ekipler ile de başvurabilmekte.

Katılımcıların iki aşamalı bir eleme uygulamasından geçecekleri akademiye en fazla on beş ekip kabul edilecek. Akademiye kabul edilen takımlar yeni android sürümlerinin özelliklerini, android geliştirme, müşteriye erişim, pazarlama, finansal modelleme gibi farklı konularda farklı eğitmenler tarafından beş gün süreli eğitim alacaklar.

Akademinin sonunda katılımcılar Demo Day isimli günde yapacakları beş dakikalık sunum ile hayallerindeki fikrin uygulamaya nasıl döküldüğünü anlatacak ve jüri üyelerini ikna edebilmek için ter dökecekler. Jüri takımının seçmiş olduğu üç takım San Fransisco’da girişimcilik gezisine katılmanın yanı sıra sürekli mentorluk desteğini de elde etmiş olacak. Android Akademiye başvurabilmek için http://www.androidakademi.com adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Paylaş.

Leave A Reply