Çukurova Üniversitesi Yol Tacizi Olayları

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında bulunan Çukurova Üniversitesi’inde kız öğrencilere yönelik tacizler öğrencileri ayağa kaldırdı.

Hukuk ve İletişim Fakülte’lerine giden yol bulunmamasından ve otobüslerin hizmet vermemesinden dolayı öğrenciler korku içerisinde bozuk yollardan giderek eğitim almaya çalışıyor.

Yaşanan tacizlerin gündüz saatlerinde bile gerçekleşmesi; kış aylarında ders çıkışlarında neler yaşanabileceğini düşünen öğrencileri korkutuyor. Adana Belediyesi’nden yol yapılmasını ve otobüs seferlerinin eklenilmesini isteyen öğrenciler bu konuda seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Öğrencilerin eğitime devam edebilmesi için belli bir kısıma kadar otobüs ile geldikten sonra boş bir arazi içerisinde yürümesi gerekiyor. O sırada orada bulunan diğer insanlar tarafından da taciz ediliyorlar.

Sözlü ya da fiziki… Tacizin hiçbir türlüsü kabul edilemez! 

Twitter üzerinden #YolTaciziSonBulsun hashtagi üzerinden siz de destek olabilirsiniz.

Tacize uğrayan kişinin açıklamaları;

“Bugün geç kaldığımız için yürüyerek yurtların oradan geliyorduk. Motorlu bir kişi 3-4 kez durdurup bize laf attı. Mecburen diğer fakülte öğrencilerinden biri Hukuk Fakültesi’ne kadar götürmelerini rica ettik. O sırada motorlu çocuk ve gruptan biri tartışıp kavga ettiler diğerleri bizi fakülteye bıraktı fakat gerçekten korktuk. Bu arada diğerleri bizi Hukuk Fakültesi’ne götürürken o kişi bizim Hukuk Fakültesi’nde olduğumuz gördü. Şimdi biz kime şikayet etmeliyiz diye size soralım dedik ve gerçekten çok rahatsız olduk.” şeklinde açıklama yaptı.

Paylaş.

Leave A Reply