Biz Bir Aile Değil Miyiz?

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Her şeyi bilmemiz gerekmez mi?

Ne münasebet dediğinizi duyabiliyorum. Ama bunu biz değil (ki siz bizim ailemizsiniz) akıllı telefonlarınız diyor. Duymadınız mı? Sıcak haber!

Akıllı telefonlarda o verdiğimiz izinleri bilmiyoruz ya da direkt izin veriyoruz ya, dinliyorlar. Sonra analiz ediliyor ve hoop sosyal medyada reklam.

Ay biz şok!

“Aaa ben geçen bakmıştım bak nasıl çıkıyor hemen demek ki almam lazım hemen alayım” diye umarım düşünmüyorsunuzdur.   Bu henüz yeni yeni canlanan bir olay. Hani Facebook’ta bir fotoğrafa bakarken bazen internet bağlantınız yavaşsa önce içi boş bir kutucuk çıkardı ve o kutu içinde “X kadar kişi, bir çicek” gibisinden fotoğrafın içinde bulunan nesneleri yazıyordu bu ne demekti?

Yani Facebook görüntünün içindeki nesneleri tanıyor, yaniiii görüntü işleme 🙂

Dinleniyoruz, görüntülerimiz işleniyor n’oluyo?

Ne yapsak dinlenmeyiz?

Daş gibi kavgaya girseniz dahi, bununla dövdüğünüz adamları alsın diye 112’yi bile arayabilirsiniz.

Hiç mi uygulama yüklemeyelim? Yükleyelim ama en azından gidip fotoğraf galerimizle alakası olmadığı halde o izni isteyen uygulamaları yüklemeyelim. İlla ki alternatifi vardır.

Dikkatli olalım aman diyeyim.

Paylaş.

About Author

1996 yılında Kırklareli 'de doğdum. Lise döneminden itibaren yazılım geliştirme ile ilgileniyorum.2017 yılı Microsoft Öğrenci Partneriyim.PHP Laravel ile web, C# ile chatbot uygulamaları geliştiriyorum.Misface isimli her öğrenciye en az bir ücretsiz mentor desteği verdiğimiz startup'ta kurucu ortak ve back-end yazılım geliştirici olarak freelance destek veriyorum. Kendi Siteni Kendi Koru temel siber güvenlik kitabının yazarıyım.

Leave A Reply