Apple Cool Abi Ya!

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nabersiniz millet?

Öncelikle birazdan anlatacağım durumun bir kısmını Twitter’da gördüm ancak kimde gördüğümü hatırlamıyorum. Eğer ki o kişi okuyorsa bir zahmet yorum yazsın, ekleyelim ismini. Alıntı yapacağım o kadar isim vermemek olmaz. Şimdiden özür dilerim.

iCloud’u biliyoruz.  O’nun bir rakibi var; Google Clodu, MS Azure.

Ama iCloud 5 GB veriyor, üstünü satıyor. Google 15 GB  ücretsiz veriyor. Yani Apple da Google sunucularını kullandığına göre Google’dan 15 GB’ı ücretsiz alıp, iCloud’ta 5 GB veriyor yani ücretsiz kalan 10 GB’yi satıyor.

Sonra “Nasıl zenginler?” Böyle işte.

Ve bombaaaaaa!

Apple ve Google ortaklık kurdu.

iCloud’u hacklenen ünlüler herkesin malumu. Apple demiş olacak ki “Yahu Google bizim rakibimiz Android’i var. Bizde de iOS, ama biz bu güvenlik işini cloudta beceremiyoruz. Google ile ortak olalım da biraz daha elimiz güçlensin.”

Belki de bu ortaklıkla aralarında ki buzlar biraz erir de daha güzel ortak ürünler çıkar.

 

Paylaş.

About Author

1996 yılında Kırklareli 'de doğdum. Lise döneminden itibaren yazılım geliştirme ile ilgileniyorum.2017 yılı Microsoft Öğrenci Partneriyim.PHP Laravel ile web, C# ile chatbot uygulamaları geliştiriyorum.Misface isimli her öğrenciye en az bir ücretsiz mentor desteği verdiğimiz startup'ta kurucu ortak ve back-end yazılım geliştirici olarak freelance destek veriyorum. Kendi Siteni Kendi Koru temel siber güvenlik kitabının yazarıyım.

Leave A Reply