Çevre Kirliliğine Karşı Böyle Mizah Görülmedi | Eskişehir

Whatsapp Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in gözdesi olan Porsuk Çayının kirletilmesine mizahi bir tepki verdi.

Sıcak zamanlarda ‘Adalar’ diye adlandırılan Porsuk çayının etrafı oldukça tercih edilen bir yer ama maalesef insanların kirletmesi ile zaman zaman kapatılıp tekrar açılsa da tam bir çözüm sağlanılmıyordu. Büyükşehir Belediyesi bu sefer tepkisini mizahi bir heykel dikmekle gösterdi.

İşte o heykel:

Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yazılı açıklama:

“Büyükşehir Belediyesi Porsuk Çayı ve çevresinin temizliğine dikkat çekmek amacıyla ‘Kovadan balık tutmak zorunda kalan dilenci’ heykelinden sonra yeni bir heykeli daha Porsuk kenarına yerleştirdi. Kabuklu yemişler yiyerek Porsuk ve çevresini kirletenler artık sahil kısmında ‘Çekirdek Çitleyen Eşek’ heykeli ile karşılaşacaklar. Yaz aylarında duyarlı Eskişehir halkından gelen şikayetler üzerine çevre temizliğine dikkat çekmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olan Porsuk’un temiz tutulması için Adalar mevkiine ‘Çekirdek Çitleyen Eşek’ heykeli yerleştirdi. Porsuk kenarında çekirdek çitleyerek kabuklarını yere atarken resmedilmiş karikatürize edilmiş heykel, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.”

Güzel bir fikir olan bu heykel umarım amacına ulaşır ve daha temiz bir Porsuk Çayı görürüz.

Kovadan balık tutmak zorunda kalan adam heykeli

Çekirdek çitleyen eşek heykeli

 

Paylaş.

About Author

Anadolu üniversitesinde eczacılık okuyorum. Hayatımı 'Sev!, Gülümse!, Hayal Et!' mottosuna göre yaşıyorum bu yüzden genelde güler yüzlü bir insanımdır. Büyük işler yapmayı seviyorum çünkü insanlara hem gülüp hem de ciddi işler başarılabileceğini göstermek istiyorum.

Leave A Reply